06.04.16 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką przewodnika zwiedziła Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Ulmów w Markowej koło Łańcuta. Młodzież obejrzała materiały archiwalne, w tym druki i fotografie, notacje i filmy dokumentalne, stanowiące stałą część wystawy poświęconej akcji ratowania Żydów przez Polaków na terenach obecnego województwa podkarpackiego. W centralnej sali ekspozycyjnej, będącej symbolicznym przedstawieniem rodzinnego domu Wiktorii i Józefa Ulmów, maturzyści obejrzeli zachowane zdjęcia i przedmioty codziennego użytku ze zbiorów rodziny Ulmów, wysłuchując przy tym historii całego rodu, a zwłaszcza życia i męczeńskiej śmierci Patronów Muzeum. W czasie lekcji wyjazdowej poznali też dzieje wielu innych naszych rodaków, którzy poza granicami okupowanej ojczyzny podjęli ryzykowną, a zarazem bohaterską walkę o ocalenie życia milionów Żydów. Mieli również czas na indywidualne zwiedzenie wszystkich ekspozycji, korzystając z nowoczesnych rozwiązań interaktywnych, składających się na multimedialną scenografię Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

Szkoleniowa Izba Pamięci naszej szkoły jest stałym miejscem cyklicznych spotkań Rady Szczepu PUSZCZA i Stowarzyszenia SKAUTFORT. Zebrania ostatnich dni odbywały się w wiosenno - świątecznym klimacie. Taki charakter miała zarówno Rada Szczepu 23.03.br., akcja "Wielkanoc harcerska" 1-2.04.br., jak i narada członków Walnego Zebrania Stowarzyszenia SKAUTFORT z udziałem honorowych gości: ks. dziekana Waldemara Fariona, wicestarosty niżańskiego Pana Adama Macha, dh hm Marii Bury, dh Zofii Chmiel oraz dyrektor naszego liceum Pani Joanny Chowaniec. Dokładną relację z tych spotkań wraz ze zdjęciami przesłała hm Anna Korasiewicz, komendant Szczepu PUSZCZA, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Drodzy Maturzyści, już tylko miesiąc dzieli Was od wiosennej sesji egzaminacyjnej. Ten czas warto w dalszym ciągu wykorzystywać na utrwalanie materiału programowego oraz kształcenie umiejętności efektywnego rozwiązywania zadań maturalnych. Przypominamy, że wciąż istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć prowadzonych przez nauczycieli. Oferta obejmuje lekcje z takich przedmiotów, jak:

język polski (poniedziałek -13.45; czwartek - 8.00)
język angielski (czwartek - 11.15)
matematyka (wtorek, środa - 7.35)
geografia (środa - 14.25)
biologia (piątek - 12.45 ).
Nadal jest też aktualna propozycja udziału w zajęciach przygotowujących do matury z fizyki, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Zachęcamy również do śledzenia na bieżąco informacji podawanych na szkolnej stronie www w zakładce MATURA